AIMP4 i AIMP2 Android czyli plany na 2015!

AIMP4 i AIMP2 Android czyli plany na 2015!

Email Drukuj
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Nadszedł czas, aby podsumować rok 2014 i ustalić plany na 2015.

Strona/Forum:
Parę kosmetycznych zmian w grafice strony. Poprawa płynności działania forum i strony. (aimp.com.pl)

AIMP dla Androida:
Planowano wydać mobilną wersję już w lecie jednak ze względu na niestabilne działanie programu w tle, zajęło nam sporo czasu poważne przerobienie programu i jego architektury, dlatego data premiery wydania musiała zostać przesunięta na koniec roku. W rezultacie oba produkty - Na system Windows i Android zostały wydane w tym samym czasie pisze twórca Artem.

AIMP dla Windows:
Pomimo bardzo skromnych zmian w funkcjach programu, w tym roku naprawdę zrobiliśmy wielką pracę - prace na rzecz modernizacji rozszerzeń API dla komputerowej wersji  AIMP.

API

W przeciwieństwie do poprzedniego, nowe API jest integralną częścią programu podstawowego i służy nie tylko do połączenia trzecich wtyczek, ale również do wzajemnego oddziaływania wewnętrznych modułów aplikacyjnych.

Co do możliwości rozszerzenia konwerter audio, edytor tagów i biblioteki muzycznej - pozostał na tym samym poziomie i zostaną rozszerzone w przyszłości.

FFmpeg
C FFmpeg nie było tak dobrze jak myśleliśmy, jak wynika z badań powierzchniowych rok temu. Pozwolę sobie przypomnieć, że głównym celem częściowego przejścia na FFmpeg został rozwiązywania problemów z pozycjonowaniem na dużych plików MP3 i jako miły bonus - wsparcie dla kilku nowych formatów.

Niestety, ani jedno, ani drugie, biblioteka "nie odpowiada" - problem z pozycjonowaniem zniknął tylko częściowo, plus kilka problemów z  BASSem.  Niektóre pliki grały doskonale, podczas gdy inne wymagają dodatkowego dopieszczenia. Oczywiście, problem może być rozwiązany, ale wymagałoby to znacznie więcej czasu, niż pierwotnie planowano. Dlatego zdecydowano o przesunięciu i zakończenia tej wtyczki aby skupić się na innych rzeczach, ale problem z pozycjonowaniem, z kolei został pomyślnie rozwiązany na poziomie BASS.

Nowe formaty plików

Mimo problemów z FFmpeg, v3.60 uzyskała jeszcze wsparcie dwóch nowych formatów - High Definition Audio w plikach DSD / DSDIFF .

Plany na rok 2015:
Nowy rok będzie rokiem nowych pokoleń - AIMP4AIMP2 dla Androida.

AIMP dla Androida:
Głównym obszarem pracy w drugiej wersji będzie: Wsparcie dla wielu list odtwarzania, harmonogram oraz wsparcie dla radia internetowego.

AIMP dla Windows:
Po wydaniu wersji 3.60 RC, zacząłem rozwijać moduły dla wersji 4. Szczegółowy wykaz planowanych zmian nadal zostanie tajemnicą, głównymi obiektami pracy będą: integracja biblioteki muzycznej i odtwarzacza.

Kolejne informację na temat wersji AIMP4 będą umieszczane na blogu.

Planowane wydanie publicznej wersji Beta - Jesień 2015.

Taką notkę możemy przeczytać na blogu twórcy programu Artem'a Izmaylov.