AIMP dla Android v3.00

AIMP dla Android v3.00

E-mail Print
User Rating: / 5
PoorBest 

Interfejs użytkownika

Nowy interfejs użytkownika jest główną cechą nowej wersji. W przeciwieństwie do poprzednich wydań nie jest to aktualizacja skórki Bliss. Stworzyliśmy nową skórkę zgodnie z koncepcją Material Design 2 jako podstawę nowego projektu aplikacji, biorąc pod uwagę opinie użytkowników korzystających z AIMP2.

Poznaj nową skórkę.

Główny ekran

Zgodnie z koncepcją Material Design 2 wszystkie często używane elementy są umieszczane na dolnej krawędzi ekranu. Takie podejście upraszcza interakcję z aplikacją jedną ręką.

Teraz okładki albumów są wyświetlane w specjalnym „pudełku” zamiast wypełniać cały obszar ekranu, ponieważ zostały zaimplementowane w skórze Bliss. To „pudełko” zmienia rozmiar w zależności od rozmiaru okładki albumu i proporcji. Oznacza to, że teraz odtwarzacz obsługuje nie-kwadratowe okładki albumów, które nie będą już przycinane przez krawędzie ekranu.

Waveform-navigator to jedna z głównych funkcji AIMP4 dla Windows, która tak lubiana przez użytkowników, została teraz zaimplementowana w mobilnej wersji odtwarzacza. W bieżącej wersji nawigator fal jest dostępny tylko dla plików lokalnych.

Gesty

Teraz obszar okładki albumu umożliwia sterowanie odtwarzaczem za pomocą gestów:
W tej wersji obszar obsługuje następujące gesty:

Kliknij dwukrotnie po lewej / prawej / górnej i dolnej stronie
Przesuń od lewej do lewej i przesuń od prawej do prawej
Przesuń od góry do góry i przesuń od dołu do dołu
Przesuw pionowy

Możesz ustawić dowolną akcję dla każdego gestu za pomocą ustawień aplikacji.

Poniżej pola okładki albumu znajduje się pole informacyjne zawierające informacje o odtwarzanym utworze. Pudełko obsługuje również gesty: przeciąganie w poziomie pozwala przełączać między informacjami o utworze a tekstem utworu (pod warunkiem, że jest dostępny).

Lista odtwarzania

Poprawiliśmy wygląd ekranu listy odtwarzania:

Główną funkcją jest tutaj panel sterowania odtwarzaniem. Nie musisz już przełączać się na ekran główny podczas pracy z listą odtwarzania, aby wstrzymać odtwarzanie lub przełączyć utwór.

Zgodnie z opiniami użytkowników przeprojektowaliśmy funkcje grupowania i sortowania:

Po pierwsze, zaktualizowaliśmy listę wbudowanych szablonów sortowania i grupowania: usunęliśmy szablony oparte na jednym polu i dodaliśmy złożone szablony, które wykorzystują niewiele pól.

Następnie przeprojektowaliśmy okno dialogowe sortowania, które pozwala teraz użytkownikom wybierać kierunek sortowania, sortować tylko wewnątrz grup lub losowo zmieniać pozycje listy odtwarzania.

Equalizer

W tej wersji przeprojektowaliśmy okno dialogowe ustawień wstępnych korektora. Teraz pozwala na jednoczesne usunięcie kilku ustawień wstępnych:

Okno dialogowe ustawień

Zaktualizowaliśmy również interfejs użytkownika okna dialogowego ustawień, który składa się wyłącznie z elementów systemu:

Dla każdej grupy dodaliśmy rozszerzony opis, który ułatwi nawigację. Ponadto okno dialogowe można teraz stylizować za pomocą akcentu i gamma aktualnie używanej skóry.Okno dialogowe dodawania plików

Wygląd i funkcjonalność okna dodawania plików zostały bardzo zmienione:

Występ

Wszystkie operacje oparte na plikach są teraz obsługiwane w wątku w tle, aby zwiększyć czas reakcji interfejsu użytkownika i uniknąć zawieszania się aplikacji podczas pracy z dużymi, ale wolnymi kartami SD.

Ekran główny

Kolejnym krokiem jest wdrożenie „Ekranu głównego”. Ekran główny to folder główny, który zawiera skróty do kart SD i standardowych folderów.

Skróty

Oprócz skrótów do folderów standardowych możesz dodawać skróty do folderów niestandardowych - po prostu dotknij elementu „Przypnij na ekranie głównym” w menu kontekstowym folderu.

Projekt

Aby ułatwić nawigację, dodaliśmy różne ikony dla standardowych folderów (Pliki do pobrania, Muzyka itp.) Oraz niestandardowe skróty.

Sortowanie

Powyższy zrzut ekranu pokazuje możliwość sortowania zawartości wyświetlanego folderu. W tej wersji możesz sortować zawartość według nazwy lub daty modyfikacji. Podobnie jak na ekranie listy odtwarzania, tutaj okno sortowania umożliwia wybór kierunku sortowania.

Magazyny zewnętrzne

W wersji głównej mamy również przeprojektowane środowisko do pracy z systemem plików, aby obsługiwać zmiany wprowadzone w Androidzie Q. Takie podejście umożliwiło wdrożenie obsługi zewnętrznej pamięci masowej. Tak więc w AIMP3 obsługujemy protokół SMB, który pozwala odtwarzać muzykę z folderów współdzielonych na komputerze działającym w systemie operacyjnym Windows. W przyszłości rozszerzymy listę obsługiwanych zewnętrznych magazynów.


Układy

Zgodnie z opiniami użytkowników, w tym wydaniu możesz ręcznie wybrać układ skórki (na telefon / tablet / komputer samochodowy).

CarPC

Wdrożyliśmy specjalny układ na poziomie skórki Uroku dla komputerów CarPC działających pod kontrolą systemu operacyjnego Android:
Tryb nocny

Zgodnie ze światowymi trendami w naszej aplikacji dodaliśmy obsługę trybu nocnego. Teraz możesz określić motyw skóry dla trybu nocnego, jeśli motyw nie jest ustawiony - tryb nocny jest niedostępny.

Interwał nocny jest obliczany przez system operacyjny Android na podstawie Twojej lokalizacji, bieżącej strefy czasowej oraz daty i godziny. Pamiętaj, że jeśli gracz nie ma uprawnień dostępu do Twojej lokalizacji, tryb nocny działa, ale mniej dokładnie.


* * *

Kiedy?

Planujemy rozpocząć testy beta na początku września.

Obsługiwane wersje

Począwszy od AIMP v3.0, minimalne wymagania dla wersji systemu operacyjnego Android to Android KitKat - v4.4.

Czy można uzyskać poprzednią skórkę?

Skórka Bliss zostanie dostarczona z AIMP3, możesz ją wybrać w ustawieniach aplikacji.
źródło: aimp.ru