AIMP program history part 1

AIMP program history part 1

Print

Historia

08 sierpnia 2011 AIMP obchodzi 5 lat. Powspominajmy jak zacząłem moją przygodę z tworzeniem programu AIMP.

 

Origins
Jak zapewne wielu z was wie (z samej wikipedii), swoją przygodę z tworzeniem programu AIMP rozpocząłem, kiedy byłem jeszcze w liceum. W tym czasie, właśnie dostałem komputer (dzięki mojemu wujkowi!) A ja, że ​​tak powiem, zacząłem eksperymentować. Eksperymenty zakończyły się dość szybko, ponieważ w rzeczywistości nie miały znaczenia - eksperymenty na rzecz eksperymentów. Potem przyszło silne pragnienie, aby napisać coś naprawdę wartego, żeby udowodnić innym, choć przede wszystkim sobie, że stać Mnie na coś na prawdę dobrego ... Całkiem zabawne w tym czasie miałem książki "Wprowadzenie do Object Pascal» (np. Delphi6 ), po czym, jako "badania" projektu to przykład WAV-player przy użyciu standardowych komponentów Delphi. Od tego wszystko się zaczęło.Zastanawiam się, co będzie teraz w kontroli projektu książki z innego obszaru?

 

Super!
Chyba każdy programista nigdy nie miał programu, w którym zawierało się to słowo. Tak więc, moje pierwsze rzemiosła były tylko Super Player. Początkowo został zbudowany wyłącznie na standardowych komponentach. Wtedy zapoznali się z bibliotek innych firm, a ich wprowadzenie na tym etapie gracz i zaczął BASS silnika:

Super Player 8

Super Player 8

Super Player FX

Odtwarzacz Super FX

Wersja w trakcie, ponumerowanie także całkiem zabawne - każda wersja jest "optymistyczna".Nieco ponad połowa pochodziła 10 wersji programu :) Następna jest stworzona przez moich znajomych.

 

AIMP v1 (następne MMC)

A.I.M.P. v1 (MMC)

AIMP v1 (MMC)

Nowa nazwa, nowy wygląd, nowe cele, nowe wersje wydania, nowy kod. Z pewnym doświadczeniem, postanowiłem zrobić wszystko "prawidłowo", a zupełnie od podstaw.Numerowanie wersji musi użyć wszystkie cztery pola, choć ich tempo nie jest duże. AIMP (yes, z punktami) został wyprodukowany dla większej liczby osób - do tej pory jego dystrybucje można znaleźć w Internecie.

 

AIMP v2

A.I.M.P. v2 (MMC)

AIMP v2 (MMC)

Po raz kolejny, napisany od podstaw player, w większości nie różni się od pierwszej wersji. Po wydaniu ostatniej wersji buggy (v2.3), zacząłem myśleć o własnym silniku audio (brzmi znajomo?), Choć było kilka prób, aby napisać coś, ale nie udało - nie dość wiedzy, postanowiłem skupić się na funkcjonalności.

 

AIMP v3 v5 MMC PRO
Na początku chciałem po raz kolejny zmienić nazwę programu - uważano, że nazywają go AMMS (MultiMedia systemu Artem jest), przez analogię, być może, z XMMS. Ale w końcu zrezygnowałem - AIMP brzmiało znacznie lepiej niż AMMS. Nie było więc dopiskiem w tytule MMC PRO (Multimedia Center PRO). Oczywiście została podjęta na budowę "łączą" (tutaj jest, podstawowy błąd!).

A.I.M.P. v3 MMC PRO

AIMP v3 MMC PRO

A.I.M.P. v4 MMC PRO

AIMP v4 MMC PRO

A.I.M.P. v5 MMC PRO

AIMP v5 MMC PRO

Ten program stał się zaśmiecone wszystko, użytkowników jak zagmatwane. To jest drugi błąd - próba zadowolić wszystkich, jeśli z jakiegoś powodu, nie było oczywiste, że jest to po prostu niemożliwe ... W rzeczywistości, ten błąd jest całkowicie określonym los projektu AIMP MMC PRO, ale o tym później, nawet jeśli oboje wiedzą, że się stało ...

Tak, AIMP otrzymał nowe funkcje: możliwość odtwarzania wideo, płytę CD / DVD, partycja z plików wideo do ścieżki audio i obrazy. Ponadto, niektóre funkcje działają tylko z plikami audio, a niektóre - tylko wideo, na przykład, analizator widma i korektor działa tylko podczas odtwarzania plików audio. Odtwarzanie wideo strasznie kapryśne - z pewnymi kodekami lub zawieszenia odtwarzacza, lub po prostu się gdzieś w dziczy "systemu" ...
Użytkownicy skarżyli się ... To prawda, wspomnień o problemach z tych dni ... Więcej szczegółów, prawdopodobnie nawet nie pamiętam, ale w ogóle - program został zbudowany na stosie gagów, często jest to błąd i po prostu odpadają.

Przy okazji, warto zauważyć, że było pięć AIMP MMC PRO poszedł do masy (została przetłumaczona na osiem języków) i trwała więcej niż ktokolwiek inny - około 5-6 miesięcy. Mimo, że w końcu każdy stracił z powodu jego "stabilność". Stało się jasne, trzeba coś pilnie zrobić projekt całkowicie się rozpadnie. Podjęto decyzję, aby rozpocząć od nowa, nie tylko przegląd architektury, ale także zadaniem.

 

AIMP (aka AIMP Classic)

Klasycznej wersji, albo po prostu teraz AIMP (bez punktów).

AIMP Classic

AIMP Classic

Program stracił większość swoich funkcji, to pozostaje tylko, że w żaden sposób plików audio.Mimo, że później również straciła Audio CD nagrywanie i konwerter audio.

Było to pierwsze publiczne wydanie daty Bethke AIMP Classic jest uznawane za oficjalne urodziny AIMP projektu, tj. 08 sierpnia 2006.

W tej pierwszej części kończę opowieść. O historii nowoczesnych gałęzi AIMP'a będę mówił później.

 

Źródło:
http://www.aimp.ru/blogs/?p=154

Tłumaczenie: Przy pomocy Google translate: speed89